Posted on

W jaki sposób zatrzymać okres? Pytanie to zadaje sobie wiele dziewczyn i kobiet przed ważnym wydarzeniem, wyjściem na basen czy długą podróżą. Zniesmaczone tym, że okres wypada akurat w tym dniu szukają skutecznych metod na jego zatrzymanie. W tym artykule dowiesz się więcej na temat działania i skuteczności tabletek na opóźnienie okresu.

Czy tabletki powstrzymujące okres na prawdę działają?

Na rynku jest wiele tabletek, których zadaniem jest opóźnienie okresu. Najczęściej są to po prostu tabletki antykoncepcyjne. Kobiety zachwalają sobie ten sposób na to jak zatrzymać okres, ale mają też wiele negatywnych opinii. Zdania o nich są bardzo podzielone.

Przed moim wyjazdem na wczasy bardzo zależało mi na tym, żeby opóźnić okres. Szukałam na to w internecie różnych sposobów i trafiłam na fajną stronkę, gdzie inne dziewczyny opisywały jak zatrzymać okres tabletkami. Kupiłam sobie i ja takie, ale wcześniej musiał mi je przepisać specjalista. No i faktycznie mi pomogły przesunąć okres.

Stosowałam tabletki na opóźnienie okresu i jestem z nich nie zadowolona. Do tej pory miałam regularne cykle a po nich już tak nie jest. Trochę żałuje, że wogóle takie kupiłam.

Tabletki powstrzymujące okres

Ile kosztują tabletki na opóźnienie okresu?

Przesunięcie miesiączki nie należy do najtańszych wydatków. Za dobre tabletki opóźniające okres trzeba niekiedy zapłacić nawet i 250 złotych za opakowanie. Cena może się różnić w zależności od miejsca zakupu i producenta. Na wysokość ceny wpływa także jakość użytych składników.

Przeciwwskazania do stosowania tabletek powstrzymujących okres.

Przeciwwskazaniem do stosowania tabletek opóźniających miesiączkę jest:

  • zaburzenie krzepnięcia krwi
  • rak piersi lub narządów płciowych
  • guz wątroby
  • nadciśnienie tętnicze

Bardzo ważnym przeciwwskazaniem przed stosowaniem tabletek powstrzymujących okres jest także nie wyjaśnione krwawienie z dróg rodnych. Wtedy jak najszybciej należy skonsultować się z lekarzem, który postawi odpowiednią diagnozę i wdroży sposób leczenia. Sięgając po takie tabletki należy zwrócić uwagę też na to czy nie będą wchodzić w interakcje z dotychczasowymi lekami.

Ostatnio czytane artykuły:

One Reply to “Tabletki powstrzymujące okres. Jak zatrzymać okres tabletkami?”

  1. ktoś wie gdzie można kupić takie tabletki które powstrzymują okres? skusiłabym się chętnie.

Comments are closed.