Posted on

Na poprawę swojej kondycji oraz wyglądu zawsze znajdzie się dobry powód. Nowy rok, zbliżający się sezon letni czy zwyczajnie chęć zadbania o zdrowie oraz poprawa samooceny. Niezależnie od tego, co motywuje do podjęcia się aktywności fizycznej, dieta i dobór odpowiednich ćwiczeń są tak samo ważne. Jeżeli celem, jaki chce osiągnąć dana osoba, jest zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej, na rynku znajdzie dużo preparatów, które mogą jej to ułatwić. Ale czy są bezpieczne dla zdrowia? Na czym polega ich działanie?

Jak działają spalacze tłuszczu?

Spalacze pomagają w aktywacji dwóch istotnych procesów, których skutkiem jest spalanie tłuszczu. Są to termogeneza oraz lipoliza. Zawarte w preparatach substancje takie jak guarana czy kofeina powodują wzrost temperatury ciała. Tym samym organizm pozyskuje potrzebną mu do działania energię, nie z pożywienia, ale z ciepła. Dzięki wspieraniu procesów metabolicznych dochodzi do spalania kalorii i tłuszczu oraz przyspieszenia akcji serca. To sprawia, że jesteśmy w stanie podjąć się intensywniejszej aktywności fizycznej, a tym samym szybciej budować masę mięśniową.

Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne dla zdrowia?

Tak jak wszystkie suplementy również spalacze należy brać z rozwagą i ostrożnością. Nie można zapominać, że są one jedynie uzupełnieniem odpowiednio zbilansowanej diety oraz planu treningowego. Najlepiej, aby o zażywanej dawce zadecydował lekarz lub dietetyk, który ustali to na podstawie przeprowadzonych badań. Zażywane w odpowiednich ilościach i pod kontrolą specjalisty, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Należy jednak pamiętać, że nie mogą zażywać go kobiety w ciąży lub karmiące piersią, osoby z zaburzeniami pracy serca, nerek czy wątroby. W takich przypadkach szczególnie niezbędna jest konsultacja lekarska.

Istotne są indywidualne predyspozycje oraz to jak intensywna jest podejmowana przez nas aktywność fizyczna. Nie można również zapominać o diecie bogatej w witaminy, minerały i inne niezbędne wartości potrzebne do prawidłowego rozwoju tkanki mięśniowej.

Therm line fast – skuteczny spalacz tłuszczu

Rynek fit jest obfity w suplementy, których celem jest pomoc zmniejszeniu ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. W takim preparacie jak Therm line fast (dedykowanym dla kobiet) znajdują się m.in. kofeina, guarana, pokrzywa i zielona herbata. Pomagają one w utrzymywaniu odpowiedniej temperatury ciała, spalaniu tłuszczu, pobudzaniu akcji układu krwionośnego oraz chronią przed nadmiernym odkładaniem się wody w organizmie.

Chociaż działanie spalaczy przyspiesza proces utraty nadprogramowych kilogramów, nie zadziałają bez wsparcia odpowiednimi ćwiczeniami i dietą. Tylko preparaty odpowiednio dostosowane do naszego trybu życia, przyniosą oczekiwane efekty.