Posted on

Wiele osób, które dopiero co zaczynają odchudzanie zaczyna od stosowania restrykcyjnych diet odchudzających. W szczególności nastolatki i osoby, które chcą schudnąć w szybkim czasie. Zapewne nikt z nich nie zdaje sobie sprawy z tego jaki negatywny wpływ ma restrykcyjna dieta odchudzająca na pracę organizmu. Kobiety, które chcą wyglądać jak światowe sławy nie myślą o tych skutkach ubocznych, dopiero po czasie wyciągają wniosek, że jednak nie było warto.

Niebezpieczne skutki uboczne stosowania restrykcyjnej diety odchudzającej.

Zbyt restrykcyjna dieta odchudzająca w szczególności oparta na jednoskładnikowym menu może spowodować wiele negatywnych efektów dla prawidłowej pracy organizmu. Jej stosowanie może prowadzić nawet do odwodnienia. Odwodnienie z kolei może spowodować szereg nieodwracalnych zmian w organizmie. Do restrykcyjnych diet zalicza się wszystkie, których założeniem jest spożywanie tylko jednego składnika przez cały dzień np. dieta grejpfrutowa, czy dieta truskawkowa. Wyobraźcie sobie jedzenie przez cały dzień tylko grejpfrutów? To przecież skandal dla zdrowia!

Czytaj o naturalnych spalaczach tłuszczu, niezbędnych podczas odchudzania –>

Inne efekty uboczne stosowania tzw. głodówek:

  • spadek dobrego samopoczucia i koncentracji
  • ciągłe przemęczenie
  • omdlenia i wymioty
  • brak witamin i minerałów w organizmie
  • zaburzenia w pracy poszczególnych narządów wewnętrznych
  • bóle głowy.

Powyżej zostały wymienione najczęściej występujące skutki uboczne restrykcyjnej diety odchudzającej. Jak widać są to dosyć poważne konsekwencje, często nawet nie odwracalne. W szczególności jeśli z organizmu wypłukają się substancje odżywcze i witaminy, które są potrzebne do jego prawidłowej pracy.

Szybki sposób na odchudzanie. Czytaj artykuł–>

 

PODSUMOWANIE

Nie warto jest stosować rygorystycznych i restrykcyjnych diet odchudzających. To niesie za sobą ryzyko uszczerbku na zdrowia i więcej efektów ubocznych niż pożądanych. Na odchudzanie warto jest wybrać inną, dużo zdrowszą dietę, najlepiej z przepisu dietetyka. Odchudzając się restrykcyjnie z pewnością daleko nie zajdziemy.