Posted on

Tabletki antykoncepcyjne skutecznie chronią przed zajściem w ciąże. Jednak ich działanie mogą obniżać niektóre czynniki. Aby uchronić się przed nie planowaną ciążą w tym artykule dowiesz się kiedy pigułki antykoncepcyjne mogą nie działać zgodnie z założeniem. Zapraszamy do lektury.

Kiedy tabletki antykoncepcyjne nie działają?

Z reguły rzadko zdarza się, aby tabletki antykoncepcyjne nie działały. Mimo wszystko nikt nie chciał by być jedną z tych na które akurat one nie zadziałały. W tej dalszej części tekstu dowiesz się o czym trzeba pamiętać aby metoda ta była skuteczna.

  • łączenie tabletek antykoncepcyjnych z innymi lekami bez konsultacji u specjalisty może obniżać ich działanie. Niektóre leki przyśpieszają pracę układu trawiennego przez co szybciej leki antykoncepcyjne są metabolizowane.
  • przebycie biegunki – może negatywnie wpłynąć na skuteczność tej metody. Nawet kilkudniowa biegunka może być powodem tego, że tabletki antykoncepcyjne nie działają.
  • stosowanie leków po terminie – to zdecydowanie może nawet zaszkodzić zdrowiu.
  • stosowanie leków odstąpionych – dała Ci je koleżanka? Bądź ostrożna! To, że jej pomagają nie znaczy, że pomogą i Tobie. Pamiętaj że leki takie dostępne są z przepisu lekarza i dopasowane do każdego organizmu indywidualnie. Jeśli będziesz brała je na własną rękę to możesz uzyskać efekt przeciwny. Dawka poszczególnych pigułek antykoncepcyjnych jest na prawdę ważna.
Po czym poznać że tabletki antykoncepcyjne nie działają

Czy da się zauważyć to, że tabletki antykoncepcyjne nie działają?

Szczerze mówiąc ciężko jest przekonać się o tym, że tabletki antykoncepcyjne nie działają zgodnie z przeznaczeniem. Dopóki nie występują pierwsze skutki uboczne przyjmuje się, że spełniają swoją rolę. W innym wypadku o tym, że nie działały bo np. były źle dobrane dowiemy się, kiedy zajdziemy w ciąże, czyli nieco po czasie.

Czy tabletki antykoncepcyjne na pewno działają?

Tak na prawdę nie ma 100% skutecznej metody zabezpieczania się przed ciążą. Każda metoda nie zależnie od tego czy są to pigułki, prezerwatywa czy stosunek przerywany może zakończyć się ciążą. Należy mieć to na uwadze zanim się na nią zdecydujemy.

Czy tabletki antykoncepcyjne na pewno działają

Inne artykuły:

One Reply to “Po czym poznać że tabletki antykoncepcyjne nie działają?”

Comments are closed.