Posted on

Każdy kto zakładał okulary do pływania na basenie wie jakim problemem są ciągle parujące szkiełka. Ograniczają one widoczność i zmuszają do zatrzymywania się, aby je przetrzeć. Niestety ciężko dostać jest okulary do pływania nieparujące ale jest skuteczny sposób na to, aby para nie zbierała się na okularach.

Zobacz czym umyć okulary żeby nie parowały?

Aby nie wydawać fortuny pieniędzy na zakup kolejnych okularów do pływania skup się na tych kilku wskazówkach, które dotyczą odpowiedniej metody ich czyszczenia. Mycie okularów tą metodą sprawia, że nie parują one podczas użytkowania. Aby okulary nie parowały najlepiej myj je w ten sposób:

  • Płyn do mycia naczyń – szkiełka okularów do pływania należy przemywać zwykłym płynem do mycia naczyń. Efektem tego są okulary do pływania które nie parują. Minusem tej metody jest to, że działa ona krótko. Okulary są w stanie nie zaparować mniej więcej przez 10-15 minut pobytu na basenie.
  • Mydło w płynie – jest równie często stosowanym sposobem na parujące okulary. Trzeba je przemywać przed każdym wyjściem na basen.
  • Specjalne chusteczki przeciw parowaniu – w swoim składzie często zawierają specjalne substancje, które powodują zaprzestanie parowania okularów. Są one wydajne, nie drogie i wystarczają na kilka razy użytkowania. Chusteczka nie rysuje szkieł, na długo poprawia widzenie.
  • Płyny i preparaty przeciw parowaniu – działają na tej samej zasadzie co chusteczki. Często są droższe ale wystarczają na dłużej.
Okulary do pływania które nie parują

Okulary do pływania nieparujące – jak o nie dbać?

Nie wszystkie okulary odrazu po zakupie zaczynają parować. Niektóre z nich tracą swoją żywotność poprzez nie właściwe ich użytkowanie. Aby mieć jak najdłużej okulary do pływania które nie parują należy przechowywać ich w specjalnym etui. Jeśli o nie nie dbamy i ciągle zostawiamy je w torbie na basen jest ryzyko, że zniszczymy powłokę, która odpowiada za lepszą widoczność. Najlepiej też nie płukać ich intensywnie wodą jeśli przemywamy je płynem przeciw parowaniu.

Najchętniej czytane artykuły w tym miesiącu:


One Reply to “Okulary do pływania które nie parują.”

  1. te sposoby faktycznie działają i okulary nie parują. sama spróbowałam.

Comments are closed.