Posted on

Chcesz zacząć odchudzanie, które przyniesie Ci spodziewane efekty. Nie wiesz jaką dietę zacząć stosować? Sprawdź nasz ranking skutecznych diet. One pomogą Ci osiągnąć efekt do którego dążysz!

Ranking najskuteczniejszych diet odchudzających. Trzy propozycje warte wyboru!

Z pośród tysiąca różnych diet odchudzających wybraliśmy trzy, które cieszą się największą popularnością a przede wszystkim działają. Musisz koniecznie je poznać.

  • Pierwsza propozycja – Dieta DASH

Jest to program dietetyczny, który kładzie nacisk na ograniczenie wiele składników w swoim menu a w szczególności soli. To właśnie sól przyczynia się do odkładania wody w organizmie a tym samym do nadwagi. Oprócz soli w swojej diecie należy ograniczyć czerwone mięso, słodycze, nasycone kwasy tłuszczowe a także sód. Swoje codzienne menu należy opierać na produktach bogatych w błonnik oraz witaminach takich jak potas, wapń i białko.

2. Druga propozycja – Dieta śródziemnomorska

dieta śródziemnomorska - dieta odchudzająca

Kolejna dieta, której nie mogło zabraknąć w naszym rankingu to dieta śródziemnomorska. Jej zasadą jest wybieranie i spożywanie produktów, które są jak najmniej przetworzone. Dlatego w diecie tej należy jeść jak najwięcej owoców, warzyw i ryb. Składniki te powinny towarzyszyć nam do każdego posiłku. Np. jedząc obiad nie zapominajmy dodać do niego małej porcji gotowanych na parze warzyw. Zastosowanie się do tej diety dostarczy naszemu organizmowi dużych ilości błonnika, który ma nieocenioną rolę w odchudzaniu.

Czytaj jak przyśpieszyć odchudzanie z brzucha –>

3. Trzecia propozycja – Dieta 1000 kalorii

Dieta 1000 kalorii Najskuteczniejsza dieta odchudzająca

Dieta 1000 kalorii jak sama nazwa wskazuje polega na spożywaniu posiłków, które nie przekraczają 1000 kalorii na dzień. Jednocześnie muszą to być posiłki, które nadal będą zawierać wszystkie potrzebne do prawidłowej pracy organizmu składniki. Tą dietę możesz komponować sobie sama wyliczając kaloryczność produktów.

PODSUMOWANIE

W powyższym rankingu znalazły się trzy najskuteczniejsze diety odchudzające. Osoby które je stosują zachwalają sobie ich efekty. Wato stosować te diety jednakże nie przez długi okres czasu. Po wymienionych dietach można schudnąć nawet 10-15 kg. Końcowy efekt będzie jednak zależał od każdego organizmu indywidualnie. Bez wątpienia na to wpływ mają indywidualne cechy organizmu a także prowadzony styl życia.

Czytaj o naturalnych spalaczach tłuszczu, niezbędnych podczas odchudzania –>

Bibliografia:

  • Bardadyn Marek, Odchudzająca książka kucharska, wyd. Dom Wydawniczy REBIS.