Posted on
Zdjęcie: People photo created by freepik – www.freepik.com

Doskonały uśmiech każdego dnia i na każdą okazję jest niczym suknia wieczorowa, która dodaje uroku i jest zakładana na specjalne okazje – i o ile do sukni potrzeba odpowiedniego powodu, o tyle perfekcyjny uśmiech powinien widnieć na naszej twarzy każdego dni, aby dodawać uroku i pewności siebie. Aby móc z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że nasz uśmiech jest idealny, trzeba trochę pracy i wysiłku, a także częstych wizyt u stomatologa.

Pierwszym i całkowicie podstawowym krokiem, pozwalającym uzyskać doskonałe efekty jest profilaktyka i działanie prewencyjne. Oprócz codziennej higieny, która jest absolutną podstawą, wizyty kontrolne u stomatologa powinny być stałą praktyką. Najlepiej wybrać gabinet, w którym dentysta będzie służył radą i pomocą, a jego gabinet będzie dobrze wyposażony w asortyment dla stomatologów. Odpowiednio częste wizyty w gabinecie wyeliminują ryzyko powstania poważniejszych problemów z uzębieniem. Jeśli dodatkowo zastosować do tego pełną i odpowiedzialną higienę jamy ustnej w domu, doskonały uśmiech jest w zasięgu ręki.

Na zęby źle wpływają używki – alkohol zakwasza środowisko w jamie ustnej, powodując szybsze powstawanie próchnicy, z kolei dym tytoniowy, kawa i czerwone wino źle wpływają na odcień zębów i powoduje przebarwienia, problem jest na tyle głęboki, że z używek trudno zrezygnować, a ograniczenie ich nie nie zatrzyma powstawania przebarwień, jedynie je spowolni. Najlepszym rozwiązaniem będzie rezygnacja ze złych nawyków, jednak wiadomym jest, że małe przyjemności jest najtrudniej ograniczyć, dlatego takim osobom polecane są zabiegi wykonywane przez higienistkę stomatologiczną, która w ciągu kilku wizyt jest w stanie przywrócić dawną biel zębów, a nawet poprawić ich odcień o kilka tonów.

Niektóre sytuacje wymagają większej ingerencji ze strony stomatologa. W przypadku poważnych wad zgryzu bądź krzywych zębów, konieczna będzie interwencja gabinetu specjalizującego się w tego typu przypadkach, który posiada odpowiednie materiały dla stomatologów umożliwiające przeprowadzenie takiego zabiegu. Wady zgryzu muszą zostać skorygowane aparatem na zęby, który zniweluje wadę, gdyż może być ona niebezpieczna dla zdrowia. Kwestia estetyczne również może rozwiązań noszenie aparatu ortodontycznego, jednak istnieje znacznie szybsza metoda, pozwalająca naprawić uśmiech, niewymagająca kilkunastu miesięcy noszenia aparatu.

Licówki zrewolucjonizowały rynek dzięki gwiazdom Hollywood, które spopularyzowały tę metodę. Wystarczy jedna wizyta w gabinecie, aby stomatolog mógł wstępnie ocenić, czy jest w stanie skorygować uśmiech i ilu wizyt będzie to wymagało. Zwykle cała procedura zamyka się w trzech lub czterech wizytach, które pozwolą cieszyć się nową jakością uśmiechu. Delikatna korekta często jest w stanie dokonać wielkiej zmiany wizerunku, nadając uśmiechowi nową jakość. Decydując się na licówki należy liczyć się z tym, że będzie to decyzja na całe życie. Aby móc je założyć, konieczne jest spiłowanie wierzchniej warstwy szkliwa, ingerencja jest na tyle dużą, że organizm nie będzie w stanie jej zregenerować i przywrócić do stanu sprzed zabiegu, dlatego dobrze trzeba się zastanowić nad tym, czy licówki są dla nas.