Posted on
Closeup of coffee machine

Wypicie małej czarnej o poranku dla wielu osób jest koniecznością i rytuałem, bez którego dzień nie będzie poprawnie rozpoczęty. Kawa zyskała niesamowicie ważne miejsce w życiu wielu osób,  a w Europie pije ją niemal każdy. Także nasz polski poranek zwykle pachnie kawą i w naszym kraju miliony filiżanek jest parzonych każdego dnia. Właśnie dlatego warto poświęcić chwilę na odkrycie właściwego sposobu parzenia kawy. Takiego, który pozwoli na wydobycie z ziaren pełni smaku i aromatu, a także mocy, której wielu z nas poszukuje właśnie w filiżance kawy.

Wypicie małej czarnej o poranku dla wielu osób jest koniecznością i rytuałem, bez którego dzień nie będzie poprawnie rozpoczęty. Kawa zyskała niesamowicie ważne miejsce w życiu wielu osób, a w Europie pije ją niemal każdy. Także nasz polski poranek zwykle pachnie kawą i w naszym kraju miliony filiżanek jest parzonych każdego dnia. Właśnie dlatego warto poświęcić chwilę na odkrycie właściwego sposobu parzenia kawy. Takiego, który pozwoli na wydobycie z ziaren pełni smaku i aromatu, a także mocy, której wielu z nas poszukuje właśnie w filiżance kawy.

Odkryj swój sposób parzenia – kawiarka

Kawiarka jest stosunkowo prosta w obsłudze. Wystarczy wsypanie odpowiedniej ilości zmielonego ziarna kawy, nalanie wody i postawienie urządzenia na małym płomieniu. Są na rynku również modele dostosowane do kuchenek indukcyjnych.

Czytaj o naturalnych spalaczach tłuszczu, niezbędnych podczas odchudzania –>

Specjalne kawy przeznaczone do parzenia w kawiarkach

Oczywiście teoretycznie w kawiarce zaparzyć możemy praktycznie dowolny rodzaj kawy, jednak są na rynku także mieszanki specjalnie do tego celu skomponowane i przygotowane przez baristów. W ten sposób będziemy mieli pewność, że nasza kompozycja kaw będzie cudownie smakować, pobudzać i ten sposób jej przyrządzenia będzie dla nas optymalny. Warto jednak również eksperymentować z różnymi rodzajami kaw.

Jaką kawiarkę kupić?

Przede wszystkim warto przyjrzeć się kwestiom jakości wykonania. Uznane na rynku marki tworzą kawiarki z doskonałych surowców, a także wykonane w taki sposób, b były odporne na maksymalnie wiele czynników, przede wszystkim takich jak wysoka temperatura. Wybierając kawiarkę kierujmy się również jej pojemnością. Zasada „im większa tym lepsza” nie obowiązuje w przypadku tych urządzeń. Wielkość kawiarki musi być po prostu dostosowana do naszych wymagań i tego jak wiele kawy zamierzamy przyrządzać na jeden raz. Zwracajmy również uwagę na jakość zaworu bezpieczeństwa. W tanich modelach może być on jedynie atrapą. My potrzebujemy realnie działającego i solidnego zaworu, który zapewni nam bezpieczeństwo użytkowania naszej kawiarki.

Szybki sposób na odchudzanie. Czytaj artykuł–>