Posted on

Łamiące się końcówki włosów to zmora wszystkich kobiet niezależnie od tego czy mają włosy długie, czy cienkie, ciemne a może proste lub kręcone. Włosy a w szczególności końcówki niszczą się szybko zwłaszcza jeśli nieodpowiednio o nie dbamy. Na ich zniszczenie bardziej poddane są osoby, które poddają się częstym zabiegom kosmetycznym w tym farbowaniu włosów. Zobacz jak możesz zregenerować końcówki włosów jeśli ich stan tego naprawdę wymaga.

Sprawdzone sposoby na regenerację końcówek włosów

Zastanawiasz się jak zregenerować końcówki włosów? Od dziś będziesz wiedziała jak przywrócić im zdrowy wygląd. Wystarczy, że przeczytasz ten artykuł do końca.

  • Po pierwsze często obcinaj końcówki. Mając zniszczone końce włosów musisz systematycznie chodzić do fryzjera. Obcinanie końcówek zapobiegnie rozdwajaniu się dalszej części włosa.
  • Nie myj włosów gorącą wodą. Zdecydowanie lepiej będzie jeśli będzie chłodna lub lekko ciepła. Taki sposób ich pielęgnacji sprawi, że końcówki włosów będą mniej poddane na zniszczenia.
  • Systematycznie nawilżaj włosy. Możesz stosować maseczki w których składzie jest witamina E. One mają działanie regenerujące i odżywiające mieszki włosowe.
  • Delikatnie je czesz. Podczas czesania włosów uważaj, aby nie narażać ich na dodatkowe uszkodzenia. Jeśli masz problem z rozczesywaniem końcówek stosuj specjalne odżywki pomagające w ich rozplątywaniu.
  • Nie prostuj włosów. Prostowanie włosów źle wpływa na całą ich strukturę a w szczególności na końce, które łatwo przepalić. Tak samo jest z suszeniem włosów. Jeśli nie masz takiej potrzeby to lepiej pozostaw włosy niech wyschną same.

Jak zregenerować końcówki włosów
  • Unikaj koloryzacji włosów. Aby zregenerować końcówki włosów na jakiś czas musisz zrezygnować z ich koloryzacji. Jeśli zrobisz sobie przerwę w farbowaniu włosów dasz im szansę na odpoczynek i regenerację. To z pewnością Ci pomoże zwłaszcza jeśli do tej pory często farbowałaś włosy.
  • Dbaj o dietę. Dieta ma również duży wpływ na kondycję włosów. Im bardziej jest bogata w witaminy i substancje odżywcze tym lepiej pracują poszczególne narządy w naszym organizmie.
  • Wspieraj się suplementami zawierającymi biotynę. To właśnie biotyna zmniejsza wypadanie włosów, wzmacnia je a także odżywia ich końcówki.