Posted on

Odchudzanie to proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeśli dokładnie je zaplanujesz łatwiej będzie Ci realizować cały plan. Może Ci się nie udać jeśli zaczniesz odchudzać się z marszu. Bez planu, odpowiedniego nastawienia i motywacji możesz szybko się zgubić. Koniecznie zobacz jak przygotować się do odchudzania.

Postaw sobie cel

Po pierwsze musisz być świadoma celu jaki chcesz uzyskać by potem konsekwentnie do niego dążyć. Uświadomienie sobie tego będzie dla Ciebie najlepszą motywacją i wsparciem w chwilach słabości. Aby przekonać się o tym, że naprawdę da się schudnąć możesz obejrzeć metamorfozy innych osób z przed i po odchudzaniu. Z pewnością rozbudzą w Tobie jeszcze większą chęć odchudzania. Bo przecież skoro innym się udało to czemu nie Tobie?

Wykonaj plan na odchudzanie

Przemyśl wcześniej jaką dietę będziesz stosowała i jaki rodzaj ćwiczeń obierzesz. To również czas w którym powinnaś mieć też przygotowane, gotowe przykładowe jadłospisy. Jeśli myślisz o suplementacji to też wcześniej postaraj się kupić produkt odchudzający, aby stosować go wraz z rozpoczęciem diety.

Wypracuj sobie system działania w chwilach słabości

Jesteś łasuchem słodyczy? Wiesz, że bez nich będzie Ci ciężko? Już na zaś pomyśl o tym co zrobisz w sytuacji, kiedy będziesz miała ochotę na coś słodkiego. Oczywiście pomyśl o zdrowych zamiennikach produktów słodkich a takich przykładowych propozycji jest dużo w internecie. Np. suszone owoce.

Nagradzaj się za postępy

Udało Ci się schudnąć pierwsze 3 kg? Zafunduj sobie coś w zamian co sprawi Ci radość może to być wizyta u kosmetyczki, nowe ubranie czy jakiś drobiazg.

Jak przygotować się do odchudzania

Bądź cierpliwa

Pamiętaj, że najlepiej jeśli odchudzanie rozłożysz w czasie. Zbyt szybki spadek wagi w krótkim przedziale czasowym mógłby Ci zaszkodzić i spowodować szybki efekt jo-jo. Nie załamuj się i nie poddaj jeśli pierwszych efektów nie zauważysz w ciągu tygodnia. Proces odchudzania tak jak i przybierania na wadze może potrwać.

Super, że przeczytałaś ten artykuł do końca! Teraz już wiesz jak przygotować się do odchudzania a więc nie zwlekaj zacznij działać. Pamiętaj, że im wcześniej zaczniesz tym szybciej uzyskasz pożądany efekt.

Bibliografia:

  • Wieczorkowska – Wierzbińska, Psychologiczne ograniczenia, Wydawnictwo Naukowe Wydziału Zarządzania UW, Warszawa 2011.