Posted on

Młody Jęczmień dostępny jest w postaci kapsułek ale i proszku. Specjalnie dla tych, którzy zakupili już ten składnik w tej postaci podpowiadamy jak pić młody jęczmień. Do czego można go dodawać?

Sposób przygotowania młodego jęczmienia w proszku

Proszek z młodym jęczmieniem jest bazą całego koktajlu mającego na celu utratę wagi. Można kupić go w opakowaniach o różnej pojemności, które dodatkowo zawierają miarkę, dzięki której będziemy mogli odmierzyć sobie porcję. Zazwyczaj łyżeczkę tego proszku rozpuszcza się w wodzie, która powinna mieć temperaturę pokojową. Dla poprawy smaku można zmieszać go także ze świeżym sokiem z owoców lub warzyw. Temperatura napoju, którym będziemy go zalewać nigdy nie powinna być wrzątkiem, gdyż to może sprawić, że zatraci on substancje odżywcze a przecież to na nich nam najbardziej zależy.

Jak pić młody jęczmień

Tak przygotowany napój najlepiej jest pić systematycznie i codziennie. Jeśli będziemy pić młody jęczmień przez dłuższy czas, możemy uzyskać większe efekty w postaci spadku wagi a także poprawy samopoczucia. Napój z młodego jęczmienia można pić przed głównymi posiłkami np. przed obiadem. Najlepiej nie łączyć go jednocześnie z jedzeniem.

Czy picie młodego jęczmienia jest bezpieczne?

Składnik jakim jest młody jęczmień jest w pełni naturalny a więc jego picie nie obciąża organizmu. Rzadko kiedy obserwuje się jakiekolwiek skutki uboczne. Zielony, młody jęczmień wręcz wspomaga detoksykację ciała a także oczyszczanie go z wszelkich zalegających toksyn. Napoje z zielonym jęczmieniem mogą pić kobiety i mężczyźni w różnym wieku.