Posted on

Dieta kopenhaska jest dietą bardzo ryzykowną. Dlatego zanim zdecydujemy się ją stosować powinnyśmy dowiedzieć się jak działa dieta kopenhaska, aby mieć świadomość jej zasad i ewentualnych konsekwencji.

W diecie kopenhaskiej zasady są bardzo restrykcyjne dlatego nie każda osoba może ją stosować. Jej stosowanie warto wcześniej skonsultować ze specjalistą w szczególności jeśli mamy jakiekolwiek problemy ze zdrowiem. Nie u wszystkich osób dieta ta może spowodować efekty uboczne, ale na pewno jest większe ryzyko u tych, którzy cierpią na dodatkowe choroby.

Zasady diety kopenhaskiej:

  • dietę kopenhaską należy stosować nie dłużej niż 13 dni
  • jej celem jest spadek wagi nawet do -20 kg w nie całe dwa tygodnie
  • kiedy nie dostosujesz się do jej zaleceń, musisz ją przerwać i zacząć stosować od nowa a nie kontynuować dalej
  • w ciągu dnia należy spożywać nie więcej niż 600-800 kalorii. Jak widać jest to bardzo zaniżona norma kaloryczna
  • z jadłospisu należy wyeliminować produkty zbożowe, tłuszcze i węglowodany
Jak działa dieta kopenhaska

Czy dieta kopenhaska jest bezpieczna?

Dieta kopenhaska nie należy do bezpiecznych diet. Tak jak wspomnieliśmy jest dietą bardzo rygorystyczną i wymagającą przestrzegania restrykcyjnych zasad. Podczas jej trwania może dojść do wielu efektów ubocznych. Należą do nich: wypłukanie witamin z organizmu, osłabienie, omdlenia, złe samopoczucie. Dlatego specjaliści od zdrowego żywienia przestrzegają, aby podczas stosowania tej diety dodatkowo nie uprawiać sportu, gdyż zwyczajnie może nam zabraknąć na to sił.

Podsumowanie

Teraz już wiesz jak działa dieta kopenhaska a więc to od Ciebie zależy czy zdecydujesz się ją stosować. Jeśli nie chcesz decydować się na tak restrykcyjne zasady może lepiej pomyśl o suplementacji. Na rynku jest wiele tabletek wspomagających odchudzanie i przy których nie ma aż tak wymagających zasad. Np. tabletki z jagodą goji dobrze odchudzają a jednocześnie są bezpieczne dla zdrowia.