Posted on

Chcę być chuda – te słowa zapewne nieraz wypowiadałaś sobie pod nosem. Ale czy robiłaś coś do tej pory, żeby uzyskać ten cel? Czy tylko marudziłaś, że jesteś gruba i nie możesz schudnąć? Podpowiadamy Ci kilka wskazówek, które pomogą Ci wyszczuplić ciało.

9 praktycznych wskazówek i sposobów na to jak być chudym!

Przeczytaj poniższe wskazówki a będziesz wiedziała co robić, aby mieć chude, szczupłe ciało.

  1. Postaw sobie cel i uparcie do niego dąż. Dobrze, jeśli wcześniej wykonasz sobie też plan na odchudzanie. Jeśli będziesz świadoma celu do jakiego dążysz będzie Ci dużo łatwiej schudnąć. O swoim celu przypominaj sobie także w chwilach słabości, kiedy będziesz chciała się poddać. Dobrą motywacją dla Ciebie mogą być metamorfozy innych osób z przed i po odchudzaniu.
  2. Stosuj dietę niskokaloryczną i jedz 5 posiłków dziennie. Najszybszym sposobem na schudnięcie jest zastosowanie diety niskokalorycznej. Dzięki niej nie będziesz dostarczała sobie kolejnych porcji tłuszczu. Pamiętaj też o jedzeniu 5 posiłków na dzień, gdyż to zmniejsza uczucie napadowego głodu. Posiłki te powinny być dostarczane organizmowi w małych ilościach i jeśli to możliwe to główne dania lepiej jest gotować na parze.
  3. Nawadniaj swój organizm. Pomimo tak wielkiego postępu i mówieniu o tym na każdym kroku wiele osób zapomina o wypijaniu minimum dwóch litrów wody dziennie. Odpowiednie nawodnienie organizmu pomoże Ci oczyścić ciało z nagromadzonych toksyn a także wspomoże detoksykację ciała.
  4. Więcej się ruszaj! Pierwsze co przychodzi Ci na myśl wyciskająca pot z ciała aktywność fizyczna? Oczywiście aktywność fizyczna nie zawsze musi wyglądać tylko tak. Na początek zacznij robić lekkie ćwiczenia w swoim zaciszu domowym. Częściej też chodź na spacery i wybieraj się na rower. To pobudzi Twój metabolizm i przyśpieszy spalanie tłuszczu.
  5. Sięgaj po innowacyjne suplementy odtłuszczające organizm. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się dużo suplementów wspomagających odchudzanie, które przyśpieszają spalanie tłuszczu. Jednym z takich jest Amla Forte+, na tej stronie dowiesz się więcej o tych tabletkach.
  6. Panuj nad stresem! Z pewnością nawet nie zdajesz sobie spawy, że stres może mieć wpływ na Twoją nadwagę. Zauważ, że w sytuacjach stresowych masz częściej ochotę po sięganie po coś słodkiego. W ten sposób zataczasz błędne koło i nie możesz schudnąć. Zadbaj o odpoczynek w szczególności kiedy wiesz, że miałaś męczący dzień.
  7. Jedz produkty bogate w błonnik. Szczupłej sylwetce sprzyja jedzenie produktów zawierających w swoim składzie błonnik. Należą do nich warzywa strączkowe, owoce oraz pieczywo. Lepiej wybieraj pieczywo z dodatkiem ziaren niż tradycyjny chleb.
  8. Pij zieloną herbatę. Jest ona smaczna w smaku a zarazem ma właściwości wspomagające odchudzanie. Zielona herbata utlenia tłuszcz a więc pomoże Ci rozbić nagromadzoną tkankę tłuszczową.
  9. I ostatnia rzecz na którą powinnaś zwrócić uwagę. Aby uzyskać szczupły wygląd sylwetki nie zapominaj o robieniu systematycznej detoksykacji organizmu. Powinnaś przeprowadzać ją raz na jakiś czas. Oczyszczone ciało lepiej przyswaja substancje odżywcze.
Jak być chudym

One Reply to “Jak być chudym? Praktyczne porady, które pomogą Ci schudnąć.”

  1. też chciałabym być chuda. od kilku lat mam problem z nadwagą, którego w żaden sposób nie mogę się pozbyć

Comments are closed.