Posted on
Po czym poznać dobrą hurtownię medyczną? Przede wszystkim po cenach znacznie niższych, niż w sklepach medycznych. Brzmi jak ponury żart? Pewnie tak, ale ta prosta zasada jest najważniejszym kryterium, w oparciu o który wybiera się dostawcę sprzętu medycznego. O wiele trudniejszą kwestią pozostaje wybór dobrej hurtowni. Zwłaszcza, że nie każda z nich spełnia wszystkie poniższe założenia

Asortyment – to po nim poznaje się hurtownię

Dobra hurtownia medyczna to podmiot, który pracuje przede wszystkim nad swoim asortymentem. Co ważne – nie stawia ona wyłącznie na sprawdzone produkty, które sprzedają się od lat, ale wprowadza też nowości, poprzez które chce ona dotrzeć do konkretnych i nowych klientów. Stale rozszerzany asortyment jest w tym przypadku kluczową kwestią, aczkolwiek nie jedyną. Równie istotne pozostaje to, w jakiej cenie wybrane produkty są dostępne. Celem wprowadzenia znacznych obniżek jest sprzedaż nadwyżek towaru, aczkolwiek tylko wtedy, gdy zachowuje on jeszcze swoją funkcjonalność.

Czas na opinię klienta

Dobra i profesjonalna hurtownia medyczna słucha swoich klientów. Oczywiście nie chodzi tu jedynie o odpowiedź na każde zapytanie lub wszystkie komentarze, ale o wsłuchanie się w trendy o których mówią potencjalni i aktualni klienci. Wyciągnięcie wniosków z tych opinii ma zawsze dwojakie znaczenie. Po pierwsze – można w ten sposób pozyskać nowych klientów, którzy dzięki temu dotrą do wybranej hurtowni. Po drugie – jest to najprostszy sposób utrzymania przy sobie tych klientów, którzy już wcześniej skorzystali z usług hurtowni medycznej.

Szybkość realizacji zamówień

Rzecz jasna niektórych kwestii nie da się ominąć. Niemniej czas realizacji wybranego zamówienia nie powinien być dłuższy, niż dwa dni. Profesjonalne hurtownie medyczne wysyłają zamówienie do 48 godzin od momentu jego złożenia, a niektóre z nich – ze względu na specyfikę sprzedawanego w ten sposób towaru – realizują je jeszcze szybciej. Nietrudno dojść do wniosku, że tylko te podmioty które robią to najszybciej, są – z punktu widzenia odbiorcy – godne zainteresowania. Zwłaszcza, że klientami takich hurtowni nie są wyłącznie osoby fizyczne, lecz również placówki medyczne (np. gabinety lekarskie).

Promocje, ach promocje

Na sprzęcie medycznym nie należy oszczędzać, ale jego zakup po niskiej cenie jest zawsze jak najbardziej wskazany. Dlaczego profesjonalna hurtownia medyczna nie tylko zadba o to, by sprzęt był dostarczony w terminie, ale też o to, by jej stali klienci mogli skorzystać z szeregu promocji i upustów cenowych. Bądź co bądź – właśnie w ten sposób walczy się o klienta w dzisiejszych czasach.

Podsumowując, dobra hurtownia medyczna to podmiot, który nie tylko dba o uzyskanie odpowiednich wyników finansowych, lecz również o wzrost liczby klientów. Niestety podmiotów, które robią to w naprawdę aktywny sposób, jest na rynku bardzo mało.