Pobyt w saunie jest idealnym sposobem na oczyszczenie organizmu z substancji toksycznych a przy okazji na dotlenienie mózgu. Dzieje się tak, ponieważ, gdy jest ciepło (upał) automatycznie zaczynamy oddychać szybciej. Sauna to także miejsce, która większości z nas kojarzona jest z przyjemnością i relaksem. Korzystanie z sauny to nie tylko poprawa humoru i dobre samopoczucie, ale i wspomaganie procesu odchudzania. Zadbaj więc o systematyczne korzystanie z sauny szczególnie taką porą jak zima i wczesna wiosna. Jak wiadomo mamy kilka rodzajów saun, pokrótce przedstawimy je poniżej:
Sauna parowa – w pomieszczeniu sauny panuje temperatura od 40 – 50 stopni Celsjusza. Jest to odmiana sauny najczęściej spotykana i najbardziej popularna. Ten rodzaj sauny przyśpiesza spalanie węglowodanów oraz lipidów. Ważną rzeczą o której należy pamiętać jest to, aby po wyjściu z sauny uzupełnić płyny.
Czytaj o naturalnych spalaczach tłuszczu, niezbędnych podczas odchudzania –>
Sauna fińska – w jej wnętrzu temperatura jest większa, sięga nawet do 120 stopni Celsjusza. Przeciwwskazaniem do korzystania z tego rodzaju sauny jest miażdżyca, jaskra, grzybica skóry, niewydolność nerek i płuc.
Sauna solna – wnętrze sauny zaprojektowane jest z kamiennych brył solnych. W szczególności ten rodzaj sauny poleca się osobom, które cierpią na schorzenia dróg oddechowych.
Sauna na podczerwień – jest to sauna w której stosuje się promienniki podczerwone. Z tego rodzaju sauny można korzystać codziennie, jednak warto pamiętać o umiarze.