Posted on

Dieta niełączenia jest dietą mało popularną, ale za to bardzo skuteczną. Jest to dieta zazwyczaj polecana przez specjalistów od zdrowego żywienia. Główną jej zasadą jest niełączenie produktów białkowych i węglowodanów w jednym posiłku.

Główne zasady diety niełączenia

Przede wszystkim na początku należy wspomnieć, że nie należy stosować tej diety dłużej niż trzy tygodnie. Stosowanie tej diety przez dłuższy czas mogłoby zaszkodzić organizmowi i spowodować szybki efekt jo-jo.

Posiłki w diecie niełączenia należy komponować tak, aby jednocześnie nie zawierały w sobie ani białka ani węglowodanów. Do posiłków z grupy białkowej zalicza się jajka, mleko, sery, drób oraz gotowane mięso. Do węglowodanów zaś pieczywo białe, kasze, makaron i ryż.

Czytaj o naturalnych spalaczach tłuszczu, niezbędnych podczas odchudzania –>

Dieta niełączenia zaleca też wyeliminowanie ze spożywanych pokarmów dużych ilości cukru, soli, picia kawy, mocnej herbaty i napojów alkoholowych. Nie wskazane jest również jedzenia dań smażonych, pikantnych i tych o dużej zawartości tłuszczu. Zamiast smażyć, dania lepiej jest przygotowywać na parze.

Najważniejsze założenia diety niełączenia:

  • należy ograniczyć dzienne spożywanie kalorii do 1000 kcal. Posiłki muszą być małe ale spożywane o systematycznych porach dnia. Powinno jeść się śniadanie, obiad i kolację oraz dwie małe przekąski.
  • w ciągu dnia należy zjeść jeden posiłek zawierający węglowodany, jeden, który będzie źródłem białek oraz przekąski warzywno-owocowe.
  • między posiłkami należy zachować odstęp minimum 2 godziny
  • napoje należy spożywać między posiłkami, nie bezpośrednio po nich. Najlepiej jeśli jest to woda lub herbatka ziołowa np. zielona herbata.
  • Poznaj jak w szybki sposób spalić tkankę tłuszczową–>

Przeciwwskazania do stosowania diety niełączenia:

Dietę niełączenia najlepiej jest pierw skonsultować z lekarzem. Z racji tego, że dostarcza ona zaledwie 1000 kcal dziennie nie może ona być przez wszystkich stosowana. W niektórych przypadkach jej jadłospis może okazać się nie wystarczający. Przed jej zastosowaniem warto więc sięgnąć rady specjalisty.

Przeciwwskazaniem do stosowania diety niełączenia jest także ciąża oraz okres karmienia piersią.

Dieta niełączenia produktów efekty.

Stosowanie zgodnie z zaleceniami diety niełączenia produktów może przynieść naprawdę duży efekt w postaci spadku kilogramów. W zależności od każdego organizmu może to być nawet do -15 kg. Jednakże jak w każdej diecie tak i tu należy zachować zdrowy rozsądek.