Posted on

Balsamowanie się i smarowanie po opalaniu jest niezwykle ważne. Należy o tym pamiętać w szczególności, kiedy spędziliśmy zbyt długi czas na słońcu. Wtedy skóra pomoże nam się nawilżyć i zregenerować a przede wszystkim unikniemy przykrych konsekwencji poparzenia słonecznego. Czym się smarować po opalaniu? Jakiego rodzaju kremy i domowe sposoby pomogą Ci nawilżyć przesuszoną skórę?

Latem w szczególności podczas urlopu, kiedy pogoda dopisuje uwielbiamy wylegiwać się na słońcu. W szczególności lubią robić to miłośnicy brązowej opalenizny i leżakowania na słońcu. Pamiętajmy jednak, aby podczas takich kąpieli słonecznych nie zapominać o używaniu kremów z filtrem. To one uchronią nas od poparzeń skóry o które łatwo zwłaszcza wtedy, kiedy opalamy się w godzinach największego promieniowania. Najlepiej takich godzin unikać choć w czasie beztroskiego leniuchowania podczas urlopu łatwo o tym zapomnieć.

czym się smarować po opalaniu

Czym najlepiej smarować skórę po opalaniu?

Przed posmarowaniem skóry wybranym przez Ciebie produktem pierw ją do tego przygotuj. Zrób sobie chłodny prysznic, który zmyje resztki kremu z filtrem.

Skórę po opalaniu możesz smarować:

  • Kremami z alatoniną i gliceryną. Emolienty, które w swoim składzie zawierają te składniki złagodzą niekorzystne efekty promieniowania słonecznego. Przede wszystkim ukoją skórę i zapobiegną jej łuszczeniu się. Połączenie tych składników poprawi też elastyczność i sprężystość skóry.
  • Balsamem zawierającym pantenol. Składnik ten również pomoże Ci nawilżyć skórę i zregenerować ją po opalaniu.
  • Maseczką zawierającą kwas hialuronowy. Dzięki niemu odżywisz poddaną na działanie promieni słonecznych skórę.
  • Mgiełkami w atomizerze. Po te sięgnij w szczególności jeśli Twoja skóra wydaje się być poparzona. Będzie łatwiej Ci się nimi spryskać niż wsmarowywać w bolące miejsca ciężko rozprowadzający się krem.

Opaloną skórę możesz schładzać i nawilżać także stosując domowe sposoby.

  • Chłodne okłady z produktów mlecznych
  • Chłodna kąpiel z dodatkiem tłustego mleka, oliwy i miodu.