
Pochodzenie łososia
Podczas kupowania łososia trzeba zwrócić uwagę na miejsce, z którego pochodzi. Ryby mogą być pozyskiwane z mórz, wód śródlądowych czy hodowli. Na ogół dzikie łososie zawierają więcej cennych substancji odżywczych niż te hodowane w specjalnych zbiornikach. Zgodnie z przepisami ryby powinny być dokładnie oznaczone, dlatego można w łatwy sposób upewnić się co do ich pochodzenia. Warto wybierać łososie ze sprawdzonych, certyfikowanych źródeł.
Czytaj o naturalnych spalaczach tłuszczu, niezbędnych podczas odchudzania –>
Gatunek łososia
Warto wiedzieć, że łososie dzielą się na atlantyckie i pacyficzne. Pierwszy wariant to doskonałe znany wszystkim gatunek norweski i bałtycki. Są to ryby najczęściej pojawiające się w Polsce ze względu na bliską odległość łowisk. Na rynku znaleźć można jednak również łososia dzikiego pacyficznego, który ma mniej tłuszczu i cechuje się wyższą zawartością poszczególnych składników, w tym nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jest on także mniej zanieczyszczony niż wariant atlantycki.
Zarówno łososia atlantyckiego, jak i pacyficznego można przygotować na wiele różnych sposobów.
Świeżość ryby
Aby łosoś był smaczny, musi cechować się świeżością. Kupując rybę na wagę, warto kierować się jej zapachem i konsystencją. W sytuacji, gdy jest pakowana, konieczne jest zwrócenie uwagi na datę ważności umieszczoną na opakowaniu. Dopiero wtedy przygotowywane potrawy będą pełne smaku i bezpieczne dla Twojego zdrowia.
Rybę można przygotować na wiele różnych sposobów zarówno w wersji w pełni wytrawnej, jak i z dodatkiem słodkich składników, takich jak miód. Świeży łosoś smakuje niesamowicie w każdej postaci.