Posted on
Liposukcja dawniej uważana była za zabieg podwyższonego ryzyka, dziś stanowi bezpieczną procedurę, którą przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Nowoczesne metody odsysania tłuszczu wspomagane są laseroterapią i ultradźwiękami, dzięki czemu ich przebieg jest znacznie łagodniejszy. Czego można spodziewać się po liposukcji brzucha?

Liposukcja brzucha – bezpieczeństwo

Liposukcja brzucha jest bezpiecznym i szybkim sposobem na pozbycie się tłuszczu, pod warunkiem, że zostaniemy prawidłowo zakwalifikowani, odpowiednio się do niej przygotujemy, a lekarz zastosuje najmniej inwazyjną dostępną technologię. Dlatego ważne jest, żeby na zabieg wybrać się do kliniki medycyny estetycznej cieszącej się nieskazitelną opinią i wieloletnim doświadczeniem.

Czytaj o naturalnych spalaczach tłuszczu, niezbędnych podczas odchudzania –>

Najnowsze metody liposukcji – LipoLife 3G (liposukcja laserowa) i Vaser Lipo (liposukcja ultradźwiękowa) to zabiegi bezpieczne, wykonywane w znieczuleniu miejscowym, wiążące się z minimalnym ryzykiem powikłań. Tłuszcz odsysany jest przez niewielkie nacięcia na brzuchu, a zastosowanie nowoczesnych technologii umożliwia jego bezpieczne usunięcie bez uszkadzania zdrowych tkanek.

Liposukcja laserowa brzucha

Liposukcja brzucha LipoLife 3G z wykorzystaniem laseroterapii polega na wprowadzeniu światłowodu emitującego wiązkę laserową wprost do tkanki tłuszczowej. Laser o długości fali 1470 nm rozbija komórki tłuszczowe i tworzy z nich emulsję, dzięki czemu możliwe jest ich bezpieczne odessanie przy pomocy nowoczesnej pompy.

Włókno światłowodu wykorzystywanego podczas liposukcji laserowej brzucha emituje fale w sposób radialny, czyli dookoła siebie. Tego rodzaju rozwiązanie zwiększa obszar działania lasera i skraca czas trwania zabiegu. Równomierne rozprowadzenie energii laserowej przyczynia się do zminimalizowania ryzyka poparzeń i zapewnia precyzję zabiegu. LipoLife 3G zintegrowany jest z nowoczesnym system LipoSense, który również zwiększa bezpieczeństwo zabiegu, ponieważ umożliwia pomiar i kontrolę stopnia podgrzania skóry na bieżąco. Lekarz ma więc stałą kontrolę nad temperaturą panującą w tkankach i może reagować we właściwym momencie.

Szybki sposób na odchudzanie. Czytaj artykuł–>

Liposukcja kawitacyjna brzucha

Przebieg liposukcji kawitacyjnej brzucha wygląda podobnie jak liposukcja laserowa, z tym że przez skórę wprowadza się generatory ultradźwięków. Działają one bezpośrednio na tkankę tłuszczową – oddzielają złogi tłuszczowe od tkanek okalających, nie naruszając przy tym pobliskich nerwów, naczyń krwionośnych ani tkanki łącznej. Dzięki temu tłuszcz może być bezpiecznie usunięty z organizmu przy pomocy cienkiej kaniuli i innowacyjnej pompy.

Ultradźwiękowa liposukcja brzucha jest równie bezpieczna, jak laserowa. Różnice w przebiegu zabiegów są niewielkie. O tym, którą metodę zastosować u danego pacjenta, decyduje lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji wstępnej.

Usuwania tłuszczu z brzucha to nie wszystko

Zarówno laserowa liposukcja brzucha, jak i ultradźwiękowa to metody trwałej redukcji tkanki tłuszczowej. Usunięte raz komórki tłuszczowe już się nie zregenerują. Nie trzeba martwić się, że rezultaty znikną na przykład po kilku miesiącach. Mimo to, bardzo ważne jest zachowanie zdrowej, niskotłuszczowej diety, nawadnianie organizmu oraz dbanie o regularną aktywność fizyczną, aby podtrzymać korzystne działanie liposukcji brzucha.

Dodatkowym efektem powyższych zabiegów liposukcji brzucha jest ujędrnienie skóry. Laser i ultradźwięki podgrzewają skórę, stymulując ją do wzmożonej produkcji kolagenu, dzięki czemu brzuch po liposukcji jest nie tylko szczuplejszy, ale też gładszy i napięty.

Czytaj jak przyśpieszyć odchudzanie z brzucha –>

Dzięki nowoczesnej liposukcji możliwa jest nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej, ale też ponowne jej wykorzystanie w zabiegu lipotransferu. Tłuszcz pobrany podczas liposukcji ultradźwiękowej czy laserowej stanowi idealny materiał do wypełnienia wybranych partii ciała, np. w celu spłycenia zmarszczek, powiększenia ust, podniesienia biustu czy ujędrnienia pośladków.