Posted on

Na rynku jest wiele odżywek i suplementów diety mających na celu przyrost masy mięśniowej. Kryją się pod różnymi nazwami, jedną z nich jest ZMA. W tym artykule postaramy się wyjaśnić co to jest ZMA i w jakim celu się je stosuje.

Tak jak obiecaliśmy na początku wyjaśnimy czym jest ZMA. Otóż okazuje się, że ZMA są to produkty zawierające w swoim składzie mineralne anaboliki. Często należy do nich kombinacja pierwiastków chelatowanych. Chodzi o cynk, magnez i witaminę B6. Wymienione pierwiastki odgrywają ważną rolę w czasie budowania masy mięśniowej a także w funkcjonowaniu poszczególnych układów organizmu. Produkty zawierające ZMA stosują najczęściej sportowcy a także osoby nie związane ze sportem, które chcą zmienić wygląd swojej sylwetki.

Substancje aktywne zawarte w ZMA podnoszą poziom testosteronu a także hormonu wzrostu. W tym procesie uczestniczy właśnie cynk i magnez, który wchodzi w skład ZMA. Witamina B6 z kolei będzie lepiej przyswajała te składniki. Ponadto ZMA:

  • powoduje wzrost siły
  • wpływa na regenerację mięśni po wysiłku
  • zwiększa wytrzymałość organizmu
  • zmniejsza skurcze mięśniowe.
Co to jest ZMA

ZMA czy warto je brać?

Produkty typu ZMA są warte stosowania. Dzięki systematycznej kuracji produktami ZMA można uzyskać przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej. Jest to potwierdzone pozytywnymi opiniami użytkowników, którzy skończyli stosować produkty ZMA. Mężczyźni są zadowoleni z uzyskanych efektów i chętnie polecają je innym.

Większość mężczyzn spożywających ZMA zauważa, że kolejne treningi idą im coraz lepiej a masa mięśniowa pojawia się szybko.

Czytaj o naturalnych spalaczach tłuszczu, niezbędnych podczas odchudzania –>